Co to jest zaszycie alkoholowe?

 To natychmiastowe przestanie picia po wszyciu esperalu. Disulfiram jest nadal stosowany jako ostateczność w leczeniu uzależnienia alkoholowego. Zaszycie alkoholowe to nic innego jak wszycie leku pod skórę, dzięki któremu nie można pić z uwagi na komplikacje po zażyciu alkoholu.

Zabiegu zaszycia można dokonać w domu pacjenta lub w gabinecie lekarskim. Koszt jest różny, aaha się na poziomie kilkuset złotych, w cenie jest i profesjonalny zabieg i sam lek. Aktualny cennik możesz sprawdzić kontaktując się ze specjalistami z Warszawy: esperal-warszawa.com.pl.  Pomogli niejednej osobie, mają same pozytywne opinie w Google. Rzadko kiedy można na takie dobrze wykonywane usługi trafić. Zaszycie alkoholowe przez nich wykonane nigdy nie miało późniejszych ewentualnych komplikacji pooperacyjnych. O to chodzi w zabiegach lekarskich.

Przez lata mimo popularności Esperal cieszył się złą sławą u terapeutów. Środowiska humanistyczne często używały języka „grypsów” znane wszystkim „leczy się głowę nie d..ę” obecnie traci sens. W trakcie badań nad osobami uzależnionymi od Kokainy udowodniono, że Disulfiram znacząco zmniejsza objawy głodu, czyli potrafi przyczynowo leczyć uzależnienia oddziałując na mózg. Dobre ośrodki nigdy nie uniemożliwiały leczenia osobom po implantacji Disulfiramu. Odgrywał on znaczącą rolę szczególnie w pierwszych miesiącach abstynencji.

Innym problemem jest kwestia działania tzw. wszywki alkoholowej. Przyjmując Disulfiram w tabletkach, decydujemy się na schematy przyjmowania, tabletkę codziennie lu trzy razy w tygodniu po 1-2 tabletki. Nawet ten drugi schemat oznacza przyjęcie dawki 1500 mg na tydzień. Preparaty do implantacji zawierają 1g substancji. Zakładając, że mają działać rok oznacza to ok. 3 mg preparatu wchłoniętego dziennie. Zakładając, że wchłonie się 100% substancji. W rzeczywistości 33% implantów jest zropiała, otorbiona itd. W piśmiennictwie medycznym znajduje wiele doniesień, ze substancja czynna tzw. „wszywki alkoholowej” nie działa, pozostaje efekt placebo czyli psychologiczny.